Események betöltése

« Összes Események

  • Ez az esemény elmúlt.

Hagyaték – M. Miller és Alice Miller írásai alapján

  Rumbach Zsinagóga Rumbach Sebestyén utca 11-13
Budapest, 1075 Magyarország
   

Hagyaték – M. Miller és Alice Miller írásai alapján

JEGYVÁSÁRLÁS: www.jegy.hu/program/hagyatek-eloadas-m-miller-es-alice-miller-irasai-alapjan-146377

JEGYÁR: 4000 Ft.

2023. április 18-án, kedden este 7 órától lesz látható a Láthatáron Csoport színházi előadása Hagyaték címmel a Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában. Az előadást Martin Miller 2013-ban íródott és 2019 áprilisában magyarul is kiadott könyve: A tehetséges gyermek igazi drámája – Alice Miller tragédiája ihlette, valamint Alice Miller írásai.

A világhírű gyermekkorkutató, Alice Miller és fia, a szintén pszichológus Martin Miller kapcsolatát bemutató darabot Martin Miller 2013-ban íródott könyve ihlette, ami édesanyának a rekonstruált életrajza, valamint saját gyerekkorának leírása. Ebből egy teljes ismeretlen kép rajzolódik ki a világhírű gyerekkorkutatóról, Alice Millerről.

Milyen folyamatok játszanak abban szerepet, hogy egy zseniális éleslátással bíró anya nem képes rálátni saját cselekedeteire, és nem képes érzékenynek lenni saját gyermekére?
Martin Miller a valóságos, saját családjával kapcsolatban egy titkokkal, elnyomással, gyerekbántalmazással, elhallgatással, hazugságokkal terhes életet tár elénk, amelyben számára sem gyermekként, sem felnőttként nem jutott hely. A múlt feltárásával, egyre közelebb kerülünk az anya és fia történetéhez és traumájukhoz, ahol mindkét félnek megvan a saját igazsága.

Az előadás az egyéni, családi és társadalmi traumákat, és feldolgozásuk módját kutatja, létrehozását a múlt terheitől való megszabadulás vágya és a traumából való kigyógyulás lehetőségének a felmutatása inspirálta.

Az előadás után egy Martin Millerrel készítette interjút tekinthetnek meg a nézők, majd egy egy közönségtalálkozót tartanak az alkotók két pszichológus részvételével.

dr. Bárdos Katalin klinikai szakpszichológus és terapeuta
magáról írta:
„1994-ban az akkor már működő KÚT Pszichoterápiás Rendelőbe az édesanyám hívott dolgozni. Az ottani terápiák rávilágítottak arra, hogy az elfeledettnek hitt vagy elhallgatott múlt szorongásaiból eredő félelmek még sok évvel a háború után is okozhatnak neurotikus tüneteket a háború után született generációkban is.”

– dr. Takács István nyugalmazott egyetemi tanár, pszichológus, gyógypedagógus.
Életművének és szakmai tevékénységenek középpontjában a gyerekekkel való szakszerű intézményes keretek között folyó foglalkozás áll. Különösen a tehetséggondozás, valamint a speciális nevelési igényű és magatartászavarral küzdő tanulók integrálásának kérdése foglalkoztatta és foglalkoztatja a mai napig. Az UNICEF munkatársa volt 30 éven keresztül, melynek utolsó időszakában az elnöki pozíciót töltötte be.

Az előadás hossza 60 perc. Az interjú és a beszélgetés kb. 45-60 perc. Az előadást csak 16 éven felüliek tekinthetik meg.

Nézői visszajelzések:

„Elképesztő mélység, érzelmi cunami. Zseniális előadás! Gratulálok szívből.”

„Megrázó, megindító, zseniális darab. Olyan érzése van az embernek, mintha a színész a valódi életét mutatná be. Köszönöm az élményt.”

SZEREPLŐK
Feuer Yvette és Rába Roland

ALKOTÓK
Dramaturg: Gyulay Eszter
Rendező: Tárnoki Márk
Látvány és jelmeztervező: Horváth Jenny

* Az időpont változtatás jogát fenntartjuk!
* A férfiak számára kipa vagy egyéb fejfedő viselése szükséges!
* Ülőhelyek elfoglalása érkezési sorrendben

Tovább az esemény oldalára »