Radnóti Miklósné – Gyarmati Fanni naplója
Az elmúlt évek egyik nagyobb irodalomtörténeti szenzációja Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni 1935 és 1946 között írt naplójának megjelenése volt, hiszen az Abda község határában agyonlőtt mártír költő nemcsak a magyar irodalom klasszikusai közé emelkedett, akivel kapcsolatban minden adalék fontos, hanem az ártatlanul megölt Radnóti Miklós alakja a magyar Holokauszt rettenetének szimbóluma is egyben.
Éppen ő az egyik legtragikusabb példája annak, hogy a magát teljes egészében magyarnak tekintő, és egész életében a magyar kultúrát gazdagító alkotóra éppen honfitársai, a magyarok sütötték rá az idegenség bélyegét.
Gyarmati Fanni könyvéből született ez a prózai előadás, amely a fiatal, játékos lányról szól, a házasság velejáróiról, a hol szenvedő, hol boldogságban úszó feleségről, a gyermek nélküli anyáról, a házasságtörést elviselő hitvesről, az alkotótársról és az özvegyről. Gyarmati Fanni mindegyik szerepet betöltötte a költő életében.
Hámori Gabriella mindegyik alakot megidézi e másfél órás előadásban, amelynek minden egyes mondata a naplóból származik.
// Fontos információk//
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, csak egy 0.- forintos jegyet kell a kosárba helyezni.
Kérjük, csak abban az esetben regisztrálj, amennyiben biztosan számíthatunk rád.
Amennyiben regisztrálsz de nem veszel részt a programon, a későbbiekben nem áll módunkban más programra ingyenes jegyet biztosítani számodra.
Megértésedet köszönjük!
Az esemény támogatói: MAZSÖK, Miniszterelnökség és Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.