Események betöltése

« Összes Események

  • Ez az esemény elmúlt.

Nyitott múzeum – könyvbemutató 2. alkalom

   

MÁSODIK ALKALOM
…NYITOTT MÚZEUM… közösség és kommentár
résztvevők: a kötet szerzői és alkotói

Időpont: 2018. június 6. (szerda) 18.00
Helyszín: a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár síp utcai közösségi tere és galériája a síp12 Galéria és Közösségi Tér (Síp utca 12.)

A Néprajzi Múzeum MaDok-program kiadásában jelent meg a …NYITOTT MÚZEUM… Részvétel, együttműködés, társadalmi múzeum című kézikönyv és azonos című weboldal, amely a részvétel és együttműködés (társadalmi) múzeumi lehetőségeit és gyakorlatait vizsgálja. A kötet, a weboldal és a kutatási projekt egy könyvbemutató eseménysorozat során válik hozzáférhetővé az érdeklődők számára – a kutatásban részt vevő partnerintézmények közös szervezésében. Az első alkalommal az eseménysorozatra bérletet váltó, visszatérő és kitartó résztvevőket ajándékkötettel jutalmazza a csapat: a második könyvbemutató helyszíne a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár új találkozóhelye, a síp12 Galéria és Közösségi tér.

A kötetről és a kutatásról röviden

A múzeumok az elmúlt évtizedekben egyre több teret adnak közönségüknek: a kutatásban, a gyűjtemény feldolgozásában, a kiállítások létrehozásában és interpretációjában. A kommunikációra, a közös jelenlétre, közös munkára és kölcsönösségre épített múzeumi megközelítés azonban nemcsak az intézményt és a gyűjteményi tudást formálja, hanem összetett és izgalmas kapcsolatot teremt a tudományos és a mindennapi diskurzusok, gondolkodásmódok és tapasztalatok között. Új és váratlan helyzetek alakulnak, fontosak lesznek a kérdések, a kritikák és a konfliktusok, változnak a múzeumi és látogatói szerepek és beszédmódok, formálódnak a művek, a tárgyak, a gyűjtemény és a kiállítások. A múzeumban helyet keres magának a szubjektivitás, a többszólamúság, a közösség és a kommentár. A projekttapasztalatokon túl fontos azonban, hogy miként építhető be hosszú távon a múzeumok gyakorlati tevékenységébe a részvétel és az együttműködés? A …NYITOTT MÚZEUM… kézikönyv ilyen és ehhez hasonló kérdésekre is keresi a választ.

A kutatás és a kötet legfontosabb kérdése, hogy a mindennapi múzeumi praxis ismerete és érdemi kritikája nélkül vajon létrehozható-e adekvát módszertan. A kézikönyv válasza erre, hogy nem nagyon. De miként fordítható át a kritikai kutatói és kurátori gyakorlat az elméletre? Miként teremthető meg a gyakorlati tevékenység szótára? És mindebből miként szerkeszthető használható kézikönyv?

A könyvbemutató eseménysorozat

A könyvbemutató eseménysorozat három részből áll. Az első a kutatást, a kötet műfajait és eredményeit mutatja be, míg a második és harmadik alkalom egy-egy résztémát jár körül. A közönség tagjai az első alkalommal válthatnak az eseménysorozatra egy ingyenes …NYITOTT MÚZEUM… bérletet. Aki a három eseményen részt vesz, ezen alkalmakkor a bérletét érvényesíti, az eseménysorozat végén egy kötetet kap ajándékba a csapattól. A könyvbemutató eseményeken a …NYITOTT MÚZEUM… kézikönyv kedvezményesen lesz megvásárolható.

Minden érdeklődőt részvételre biztatunk!

HARMADIK ALKALOM
június 12. (kedd) 18.00 tranzit.hu, Vasas Szakszervezeti Szövetség Székháza (Magdolna u. 5-7.)
…NYITOTT MÚZEUM… önszerveződés és aktivizmus
résztvevők: a kötet szerzői és alkotói
Részletek hamarosan.

…NYITOTT MÚZEUM…
Részvétel, együttműködés, társadalmi múzeum
Kézikönyv

A kézikönyv szerzői, a kutatócsoport tagjai: FOSTER HANNAH DAISY, FRAZON ZSÓFIA, GADÓ FLÓRA, HERMANN VERONIKA, ILLÉS PÉTER, SCHLEICHER VERA, SZAKÁCS ESZTER, TORONYI ZSUZSANNA, WILHELM GÁBOR
Meghívott szerzők: CSATLÓS JUDIT, CSENGEI ANDREA, HORVÁTH KITTI, ANDREAS LEHNER, ŐZE ESZTER, THURY LILI, VÖRÖS GABRIELLA
Meghívott kommentálók: FEJES PETRA, HERMANN JÚLIA, HORNYÁK EVELIN, KISS KRISZTINA NOÉMI, VÖRÖS ZÉTÉNY
Interjúalanyok: BUJDOSÓ ATTILA, LÁSZLÓ ZSÓFI, MENESI ATTILA, ORBÁN GYÖRGY, ROMSICS IMRE, SIMONOVICS ILDIKÓ, SOÓS BORBÁLA, SZIJÁRTÓ ZSOLT, TIMÁR KATALIN, TRAPP DOMINIKA
Szerkesztette: FRAZON ZSÓFIA
Olvasószerkesztő: SEBES KATALIN
Angol fordító: LAKI JÚLIA
Angol anyanyelvi lektor: BOB DENT
Könyvterv, grafika: DE_FORM (DEMECZKY NÓRA, DÉRI ENIKŐ)
Webfejlesztés: GODZSÁK DÁVID
Weboldal: http://

Tovább az esemény oldalára »