Események betöltése

« Összes Események

  • Ez az esemény elmúlt.

Érintés (Touch) c. koreai film vetítése és beszélgetés

  Bálint Ház Révay utca 16
Budapest, 1065 Magyarország
   


A Érintés (Touch) c. koreai dráma vetítését követően PIKÓ ANDRÁS újságíró beszélget Asbóth Márton Társasság szabadságjogokért (TASZ) Betegjogi-és Önrendelkezési Programvezetőjével a film által felvettet kérdésekről.

//// A filmről ////

Érintés (Touch Me 터치미, feliratos koreai dráma, 2012, 99 perc)

Suwon (KIM Ji-young) gondviselőként dolgozik, olyan betegekkel foglalkozik, akik teherré váltak a családjuk számára és szanatóriumba helyezték őket. A férje, Dongsik (YOO Jun-sang) korábban a nemzeti lövészcsapat tagja volt, de alkoholproblémái miatt lefokozták középiskolai edzővé. Suwon egyre fásultabbá válik, amikor két váratlan fordulat is bekövetkezik életében. Férje belekeveredik egy cserbenhagyásos gázolásba, a lányát pedig szexuálisan molesztálják. Suwon felkeresi lánya molesztálójának otthonát, ahol Jinho édesanyját találja, aki betegsége miatt fájdalmak közt haldoklik. A család a kétségbeesés mocsarába süllyed, de a legutolsó pillanatban eljön a megváltás.

Rendező: Min Byung-hun
IMDb 7,4/10 – www.imdb.com/title/tt2996736/
Trailer – www.youtube.com/watch?v=ff2tbQ9zxfo

//// A Filmklubról ////

A 2015-ban a Bálint Házban indult TOTÁL filmklub – nem csak film jellemzően olyan filmeket tűz műsorára, amely az egyetemes emberi jogokról toleranciáról szól. Rajtunk múlik, milyen választ adunk ezekre a kihívásokra. De egy biztos. A jó megoldások lehetőségéhez a másik megismerésén keresztül vezet az út.

//// Mottó ////

A jó megoldások lehetőségéhez a másik megismerésén keresztül vezet az út.
Alapvető értéknek tekintjük a szabadságjogokat, a hátrányos helyzetben lévők és a jövő nemzedékek védelmét, a szolidaritást, valamint a nyitottságot a különböző világnézetű emberek és csoportok között.
A sorozat célja az, hogy néhány filmen bemutassuk, hogy hogyan dokumentálja a film a történelmi, társadalmi, politikai, művészeti és közösségi eseményeket és történéseket.
Mire is szolgál a dokumentumfilm?
Van-e funkciója a tájékoztatásban, az eligazításban és az információk átadásában?
Tud-e manipulálni, véleményt torzítani vagy a társadalmi hangulatot, véleményt befolyásolni a dokumentumfilm?
A valótlan állításoknak van-e következménye?
Mik a dokumentumfilm elkészítésének etikai elvárásai? Vannak-e ilyen elvárások?

A tanév filmjei és előadásai erre szolgálnak. Kevéssé- vagy félreismert közösségeket, hagyományokat, politikai helyzeteket, együttélési konfliktusokat mutatnak be, s a művészet eszközeivel önmagunkkal szembesítenek. Alkalmat adnak rá, hogy mindenki feltehesse a kérdést: vajon én hogyan döntenék, miként viselkednék ebben vagy abban a helyzetben? A filmek, a problémák értelmezésében meghívott előadóink segítenek, az adott tárgykör hazai szakértői. A vetítések után módunk lesz véleményünket, érzéseinket, tapasztalatainkat megosztani, azokkal a meghívott vendégekkel, akikkel a közös filmnézés élményében is osztoztunk.

A program szerdai napokon 17:30-kor a Bálint Házban kerül megrendezésre.

//// Jegy ////

Belépő: 900 Ft
Bálint Ház tagságival: 700 Ft;
Nyugdíjas és felsőoktatási diákigazolvánnyal: 700 Ft
Salom Klub tagságival: 500 Ft
Bálint Ház Hűség Kártyával vagy középiskolás diákigazolvánnyal ingyenes.
Sajtójegyért kérjük, hogy regisztráljanak a [email protected] címen.
Tovább az esemény oldalára »